Հարություն Վիլիկի Բաբայան
1997թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի անասնաբուժական ֆակուլտետը: Անասնաբույժ: 2009թ.՝ Երեւանի մենեջմենտի համալսարանը: Տնտեսության կառավարիչ:
2001-2003թթ. եղել է «Թայեր» ՍՊԸ անվտանգության աշխատակից: 2003-2007թթ.՝ «American Confidence Incorporation» ՍՊԸ անվտանգության աշխատակից: 2008-2010թթ.՝ «Եվրովագեն» ՍՊԸ իրացման դեպարտամենտի տնօրեն: 2010-2011թթ.՝ «Նաթֆուդ» ընկերության գնումների եւ լոգիստիկայի բաժնի պետ: 2011-2013թթ.՝ «Ֆուդլիդեր» ընկերության ներմուծման, լոգիստիկայի եւ վաճառքի բաժնի տնօրեն: 2014թ.՝ փոքր եւ միջին բիզնեսի մարկետինգի եւ լոգիստիկայի գծով խորհրդատու` գինեգործության եւ պահածոների արտադրությամբ զբաղվող ձեռնարկությունների համար: 2014թ.՝ «Վի էյջ էյջ» ՍՊԸ հիմնադիր-սեփականատեր: 2017-2018թթ.՝ Երեւան քաղաքի «Ելք» խմբակցության ավագանու անդամ:

Арутюн Виликович Бабаян
В 1997г. окончил ветеринарный факультет Армянской сельскохозяйственной академии. Ветеринар. В 2009г. - Ереванский университет менеджмента. Управляющий хозяйством.
2001-2003гг. – сотрудник безопасности ООО “Тайер”. 2003-2007гг. - сотрудник безопасности ООО “American Confidence Incorporation", 2008-2010гг. – директор департамента по реализациям ООО “Евроваген”. 2010-2011гг. – заведующий отделом по закупкам и логистике компании “Натфуд”. 2011-2013гг. – заведующий отделом по импорту, логистике и продажам компании “Фудлидер”. 2014г. – советник по маркетингу и логистике малого и среднего бизнеса для предприятий, занимающихся виноделием и производством консервов. 2014г. – собственник-основатель ООО “Ви-эйч-эйч”.
2017-2018гг. – член муниципального совета Еревана от фракции “Елк”.
9 декабря 2018г. избран депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии “Просвещенная Армения”.