1988-1990թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
2002թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի հաշվապահական հաշվառում եւ աուդիտ ֆակուլտետը: Տնտեսագետ:
1990թ. «Սանտեխարտադրում» գործարանում աշխատել է վարպետ, 1993թ.՝ մետաղական կոնստրուկցիաների արտադրամասի պետ: 1994-2003թթ. զբաղվել է մասնավոր գործունեությամբ:
2003-2007թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 14 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007-2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում չի ընդգրկվել:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետությունում օլիմպիական շարժման զարգացմանը մատուցած ծառայությունների համար մեդալով (2002թ.):

Родился 19 августа 1968г. в Ереване.
В 2002г. окончил факультет бухгалтерского учета и аудита Армянской сельскохозяйственной академии. Экономист.
В 1990г. - мастер, в 1993г. - начальник цеха металлоконструкций на заводе “Сантехпроизводство”. 1994-2003гг. - занимался частным предпринимательством.
2003-2007гг. - депутат НС (избирательный округ N14). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Во фракциях и депутатских группах не состоял.
2007-2012гг. - депутат НС (избирательный округ N7). Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС. Во фракциях не состоял.
2012-2017гг. - депутат НС  (избирательный округ N7. Член Постоянной комиссии по экономическим вопросам НС. Член фракции “Республиканская” (РПА).