1988-1990թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
2002թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի հաշվապահական հաշվառում եւ աուդիտ ֆակուլտետը: Տնտեսագետ:
1990թ. «Սանտեխարտադրում» գործարանում աշխատել է վարպետ, 1993թ.՝ մետաղական կոնստրուկցիաների արտադրամասի պետ: 1994-2003թթ. զբաղվել է մասնավոր գործունեությամբ:
2003-2007թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 14 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007-2012թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում չի ընդգրկվել:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 7 ընտրատարածք): ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:
2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՀՀԿ թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետությունում օլիմպիական շարժման զարգացմանը մատուցած ծառայությունների համար մեդալով (2002թ.):

18.05.2017 - 06.06.2018
2002 - Graduated from the Faculty of Accounting and Audit of the Armenian Agricultural Academy. Economist.
1990 - “Santekhartadrum” a factory producing sanitation technologies, skilled worker.
1993 - Unit of metal constructions, Head of a production.
1994 - 2003 - He had his own business.
2003 - 2007 - Member of the National Assembly (electoral district #14). Member of the Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs of the National Assembly. Not included in factions and deputy groups.
2007 - 2012 - Member of the National Assembly (electoral district #7). Member of the Standing Committee on Financial - Credit and Budgetary Affairs of the National Assembly. Not included in factions.
2012 - 2017 - Member of the National Assembly (electoral district #7). Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “Republican” (RPA) faction.
April 2, 2017 - Elected Member of the National Assembly by the district electoral list of the electoral district #4 of the RPA.
Awarded a medal for his services in promoting the Olympic movement in the Republic of Armenia (2002).