Ռուբեն Գառնիկի Հովսեփյան
1982թ. ավարտել է Երեւանի էլեկտրոնային հաշվիչ մեքենաների տեխնիկումը: Տեխնիկ-էլեկտրիկ: 2005թ. ավարտել է Մոսկվայի ոչ առեւտրային ինքնավար կազմակերպության եւ ձեռներեցության միջազգային ակադեմիայի  (ինստիտուտի)  Երեւանի  մասնաճյուղը: Իրավաբան:
1973-1982թթ. «Էլեկտրասարք» արտադրական միավորումում աշխատել է փականագործ: 1982-1986թթ.  «Ռեմդետալ» գործարանում` բարձր կարգի փականագործ, 1986-1989թթ.` արտադրամասի վարպետ: 1990-1996թթ. եղել է «Բասեք» կոոպերատիվի նախագահ: 1997-1998թթ.` Հարավարեւմտյան թաղամասի «Սպասարկում թիվ 2» ԲՇՏ-ի պետ: 1998-2004թթ. աշխատել է «Երեւանի էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ «Մաշտոց» մասնաճյուղի տնօրենի տեղակալ, ապա` «Մուսալեռ» մասնաճյուղի տնօրեն:  2004-2006թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի պետական կոմիտեի «Դավթաշեն» տարածքային ստորաբաժանման ղեկավար: 2006-2009թթ.` Երեւանի Աջափնյակ համայնքի, 2009-2012թթ.` Երեւանի Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար:

Рубен Гарникович Овсепян
В 1982г. окончил Ереванский техникум электронно­вычислительных машин. Техник­электрик. В 2005г. окончил Ереванский филиал Московской международной академии (института) автономной некоммерческой организации и предпринимательства. Юрист.
1973-­1982гг. ­ - слесарь производственного объединения “Электроприбор”.
1982-­1986гг. ­ - слесарь высшего разряда, 1986­1989гг. ­ мастер производственного  участка  завода “Ремдеталь”.
1990-­1996гг. ­ - председатель кооператива “Басек”.
1997-­1998гг. ­ - начальник ЖЭХ­а “Обслуживание N2” Ю-го­Западного массива.
1998-­2004гг. ­  - заместитель директора филиала ”Маштоц”, затем директор филиала “Мусалер”  ООО “Ереванские электросети”.
2004-­2006гг. ­ - руководитель территориального подразделения  “Давидашен” Государственного комитета по недвижимому имуществу при Правительстве РА.
2006-­2009гг. ­ - глава муниципального округа “Ачапняк” г. Еревана;
2009-­2012гг. ­ - руководитель административного района “Ачапняк” г. Еревана.
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по избирательному округу N6. Женат, имеет двоих детей.